Hizmetlerimiz

Hurda Uçak

Türkiye’de hurda uçakların kullanımı pek yaygın değildi. Eskişehir ve Konya da Müze  amaçlı parklarda kullanılmasından sonra  Çorlu / Tekirdağ ‘da  Köfteci olarak kullanılmaya başladı. Sonrası Talas / Kayseri Restoran Uçak olarak hizmet vermeye başladı. Ardından Türk Havayollarının Meşhur 340 ‘ Edremit’te kurulumu devam ederken, Son bomba da  Kuşadası / Aydın dan geldi. Düşme harici bir uçağın suya bırakılması ve dalgıçlar için ziyaretinin sağlanması Türkiye’de bir ilk olarak tarihe geçecektir.

 

Restoran Uçak  sizlerinde tahmin edeceği gibi her ortamda ilgi çekecek bir yapım olacaktır. Özellikle turistlik alanlarda halkın yoğun olarak  ziyaret ettiği belde ve ilçelerde kurulumu  hem bölgenin daha hoş hatırlanması hem de kalitesinin artmasında yardımcı olacaktır. Unutmayın sadece deniz plajlarımız ile turizm yapmaya kalkarsak Yunanistan’ın , Mısırın, Tunusun, israil’in bile çok gerisinde kalırız. Farklı etkinlikler , farklı yapılar yaparak ayrıcalık kılmak isteyen beldeler, işletmeler için kaçırılmayacak bir fırsat  Hurda Uçak ’tan Restoran Uçağa  giden yol.

 

dönüştürme genelde ya uçuş ömrünü doldurmuş veya Kırım geçirmiş artık uçamayan uçakların değerlendirilmesi amacı ile girişilen yoldur. Karşılaştığımız soru tamir etsek uçabilir miyiz ? oluyor . Arkadaşlar  şunu iyi bilmelidirler ki uçak uçabilecek olsa cafe olarak bir kullanmazdık. Çünkü maliyetli bir yapı olan uçak uçmayıp birde parçalanıp yeniden birleştirilmesi maliyetleri arttırmaktadır.

 

Hurda uçaktan kafe veya restoran yapmak isterseniz bunun maliyetli olacağını ben simdi den sizlere söyleyebilirim. Uçağın kesmesi , Tırlara yüklenmesi ( ki muhtemelen 7 TIR ) yol izinlerinin alınması gittiği yerde yeniden monte edilmesi zahmetli bir iştir.

 

Hurda uçak sökme ve Monte Maliyet

Hurda uçak sökme ve Monte maliyetli bir durumdur.  Airbus 300  uçagı yaklaşık 170.000 TL  olarak söküp yeniden monte edebiliyoruz. Bunun yanında  Vinç  ve TIR maliyetleri vardır. Hurda uçağın nakliyesi arzu ederseniz sizler tarafından yapılabilir.  Ama yardım istediğiniz taktirde indirimli fiyat alıp faturasını sizlere yansıtabiliriz. Istanbul – Edremit  Tır başına 10-15.000 TL  bir yol ücreti tuttuğunu hatırlatmak isterim. Hurda uçak  sökme ve monte  yaklaşık 1-2 Ay arasında değişen sürece bağlıdır. Hava şartları  bu sürenin uzayıp kısalmasında etkili olmaktadır. Ayrıca ekibimizin elinde ki işlerin yoğunluğu ile de alakalıdır.

 

Hurda Uçak Boyanması

Uçakların boyanması başlı başına bir iştir. Bizler bunu sadece istenildiği taktirde ücret karşılığı yapmaktayız.  A300 uçağın boyanması yaklaşık 40-50.000 TL olarak  değişiklikler göstermektedir. Boyanın kalitesi  fiyatı etkileyebilir. Bazı yerleri stiker kullanılabilir. Güvenilir bir boyacınız yoksa  bu konuda bizlerden yardım alabilirsiniz.

 

Restoran Uçak Zemin Hazırlanması

Normal  bir Airbus 300 uçağı yaklaşık 126.000 Kg ağırlığındadır. Bu uçağı normal bir yere koyarsanız kısa bir süre içerisinde batma yaşanacaktır. O yüzden Restoran Uçağın konulacak zemini özel olmalıdır. Bizim Teknisyen ve mühendis kadronuz gelip inceleme yapıp hava şartları  ve zemin şartlarına göre nasıl bir zemin hazırlanması gerektiğinde keşif yapacaklardır. Airbus 300  Uçağı yaklaşık 55 Metre uzunluğunda olup 50 Metre Kanat genişliği vardır.  Bu uçağı koyacağınız alanda uçağın göze güzel gözükmesi için en  az 3-4 Kat daha fazla büyük bir alana ihtiyaç vardır.  Eğer ki elinizde bir alan var ise veya kiralayacaksanız bu açıda belediye ile birlikte hareket etmenizi önerebiliriz. Kayseri Talas bunun en güzel örneğidir.

 

Uçak kafe  yapımında  maliyetlerin yüksekliğinden bahsettik fakat birde maliyetleri düşürme yöntemleri olacaktır. Maliyet düşürmenin en kolay yolu Sponsordur.  Uçağa yapacağınız maliyetli çalışmaları sponsor firmaları ile anlaşarak azaltabilirsiniz.  Şehrinizde  Uçak kafe oluyor ve bunun kuyruğu Bir kola firması veya Su firmasının logosu oluyor ?, Uçağın adı  Bir firma olabilir. Örnekleri sizler çoğaltabilirsiniz. Birkaç küçük ayrıntıyı buna göre planlarsanız  Uçak Cafeniz daha uygun maliyetlere gelmiş olacaktır.

 

Cafe yapmak için Hurda uçak

Cafe yapmak için piyasada az bulunmakla beraber zahmetli bir iş oluğunu yeniden hatırlatmak isteriz. Her uçak cafe olmaz. İç hacimleri farklı olan bu uçakları aldıktan ve tadilat yaptıktan sonra sorun ile karşılaşmamanız açısından uyaralım. MD modeller kalem gibi ince uzun olmakta iç hacimleri  dar olmaktadır. Dünya da ve ülkemizde  restoran cafe için kullanılan genelde Airbus veya Boeing uçaklardır. Hurda uçaklar sadece cafe dışında da değerlendirilebilir. Düşünün Uçak Hotel , Uçak ev,  Alışveriş merkezi  olarak  bile dizayn edilebilir hurda uçaklar. Tabi ki o iç mimarın çalışması ve hayal gücü ile alakalı.

 

Satılık uçak veya Hurda uçak şeklinde her türlü sorunda iletişime geçebilirsiniz. Gerekli yardımı göstereceğiz. Bu uçakları sökme ve mönte işlemi ince çalışma isteyen bir iştir. Uçak bittikten sonra  kanatları yamuk bir uçak  dikkat çekmekten ziyade itici gelebilir. İster sadece Satılık uçak  isterseniz bize bildirmeniz yeterlidir. Hurda uçak o an içinde elimizde yoksa  sipariş usülü çalışabiliriz.